• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/MustafaOzsimseklerhocaefendi
 • https://www.twitter.com/mozsimseklerr
  • Mustafa Özşimşekler Hocamızın Resmi Web Sayfası
  • Mustafa Özşimşekler Hocamızın Resmi Web Sayfası
  • Mustafa Özşimşekler Hocamızın Resmi Web Sayfası
  • Mustafa Özşimşekler Hocamızın Resmi Web Sayfası
  • Mustafa Özşimşekler Hocamızın Resmi Web Sayfası
Resmi Hesaplar
Mustafa Özşimşekler Hocaefendi Resmi Facebook HesabıMustafa Özşimşekler Hocaefendi Resmi Twitter HesabıMustafa Özşimşekler Hocaefendi Resmi Instagram Hesabı

Mustafa Özşimşekler Hocaefendi Resmi Youtube Kanalı
Mustafa Özşimşekler Hocaefendi Resmi Web SitesiMustafa Özşimşekler Hocaefendi Resmi Web Sitesi
Nur Pınarı
Mustafa Özşimşekler İle Nur Pınarı
Cumayı Beklerken
Mustafa Özşimşekler İle Cumayı Beklerken
Facebook
Takvim
Site Haritası

Mubarek Sözleri 2

1) Hanım ihvanlarımızın elbiselerinin biraz dar olduğunu haber alıyorum. Nedir bu böyle? Elbise diken terzilere ne diyeyim? Hele bizim ihvanımıza bu hiç olur mu? Ahir zamandayız, düşünün taşının, tehlikeli yere ayak basmayın. Büyük bir iştesiniz, sizinle yaşıyor bu İslamiyet. “şeriatı muhafaza etmemem sebebi ile Müslümanların darlığına sebep olmayayım” deyiniz. Elbiseniz geniş olsun, dar elbiseden vazgeçin, yaptı iseniz tövbe kapısı kapanmadan işi düzeltin, sonra düzelmez. 

2) Erkeklerin takke sarık sarmayıp başları açık gezmeleri mürüvvetlerini, heybetlerini gideriyor. İhtiyar adam başı açık geziyor, niçin? Avrupa’ya uyacak. Sen İslam’ın şeklini bırak, beğenme, Müslümanlığı da kimseye bırakma. Bir kimse lisanı ile Müslüman kabul edilseydi, alırdı eline tesbihi; “Ben Müslüman’ım, ben Müslüman’ım” der, Müslüman olurdu. 
Müslüman demek: Rabbinin emirlerine, farz, vacip, sünnet, ne varsa hepsine tam manasıyla boyun eğen demektir. Mevla Teala’nın düşmanlarından kaçıp dostlarının halleri ile hallenen demektir. Çok dikkatli itinalı Müslüman olalım, dikkatli Müslüman olursak İslamiyet gelir.
 

3) Avrupa’nın modalarına uymak, onlara uymak demektir. Onların şekli üzere entari giymek, onların sözünü tutmaktır. Bu ise haramdır. İnsan düşmanına itaat etmez, muhalefet eder. 

4)      Ah bu gözler, neler yapar neler, ne çanaklar kırar, ne küpler döker. İhtiyar da olsanız muhafaza ediniz kendinizi. Bir dede vardı, ne dedi biliyor musunuz ? “Genç bir hanım gelse karşıma, kedimi on beş yaşında hissediyorum.” Kalbin doğru olsa da bakma, kendini ateşte yakma. Onun için tesettürsüz hanımlar, milletin başına bela oluyorlar. Açıyorlar kendilerini, millette bir şey zannediyor. 

5) İlahi bidat’tir. İlahi, Cenab-ı hak ve din ile alakalı olarak yazılmış makamlı olarak okunan şiirlerdir. 

6)      Bir alim ki Hz Rasulullah’ın vekilidir. Allah’u Teala Kur’anı Kerim de şöyle buyuruyor; “Biz ona şiir öğretmedik, şiir ona yakışmaz da.” (Yasin süresi ayet 69) Resulullah’a layık olmayan hiç alime layık olur mu, Kur’anı okumak anlamak varken ilahi, şiir okunur mu, şiir okuduğunuzda Kur'an darılıyor, niçin? “o mecliste ben okunsaydım, ben tanınmış, benim şerefim, kıymetim bilinmiş olacaktı, insanlar beni okumaya ve benimle amel etmeye rağbet edeceklerdi” demiş oluyor. Kur’anı Kerim’i böyle gücendirmeye razı mısınız? Alimlere marş okumak da yakışmaz. Her kim okursa marş, ona layık olmaz arş. 

7)   Birisi diyor “sabah namazına kalkamıyorum”, ben diyorum “teheccüd namazı için erken kalkın” o,  “sabah kalkamıyorum” diyor. 

8)    Ezanı dinlemeye gayret edelim, dedim. Az önce caminin kapısına geldik “Ankara’dan telefon geldi” denildi. Telefonu elime aldım, ezan okunmaya başladı, karşı tarafa “ezan okunuyor, bekleyin.” Dedim. Durdular ezan bitti. Dua yaptık, ondan sora konuştuk. 

9)Namazı tadil-i erkan üzere kılalım, rükudan, secdeden doğrulduğumuzda azalarımız tam yerleşsin, iki secde arasında “Allahümmeğfirli” diyelim. Rüku ve secdedeki tesbihler 3, 5, 7 kere olabilir. Bu tespihlere üç kere ile iktifa etmekten utanıyorum Rabbimden “ne firar adammışsın yahu” denilmesinden çekiniyorum. 5 ve 7 kere söylemek müstehab. 

10)Erkekler namazlarını camide kılarken, hanımlar aynı vakitte evlerinde kılarlarsa namazlarını cemaatle kılıyor demektir. 

11) Kimileri hafızlık çalışır, kimileri Arapça okur, fakat namaz kılmazlar, bu olur mu? Namaz kılacağız, hem de ezan okunur okunmaz. Akşam namazını üç dakika, öğleyi, ikindiyi beş dakika, yatsıyı on dakika sonra kılalım. 

12) Hanım kardeşlerimiz baba, ağabey amca (vs) mahremlerinden biri olmaksızın sakın seferi mesafeye yolculuk etmesinler. Mahremsiz hacca bile yollamıyor İslamiyet. 

13)Kızmamayı adet edininiz, insan kızınca şeytan yaptırmadığını bırakmaz. 

14) Bir çantanız olsun, içerisinde Kur’anı Kerim, Mektubat, Risale-i kutsiye, İslam ilmihali, defter, kalem, koyun ve bu çantanız devamlı her gittiğiniz yerde sizin yanınızda olsun. 

15) Arkadaşım, eşim, dostum, beni beğenmez diye çarşaf giymeyenler var. Halbuki dinimizin emrini beğenmeyen o kimselerin hakikatlerini görse, onardan kırk metre öteye kaçar.
 
16) Millet lise, üniversite bilmem ne bilme ne. Ta Amerika’ya kadar okutmak için çocuk gönderiyorlar. Kapının önünde medrese varken sen oğlunu kızını ta Amerika’ya gönderiyorsun, hiç utanmıyor musun, nedir zorun? Şeytanlık var sende. 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam88
Toplam Ziyaret208930
Nur Pınar'ı MP3
Nur Pınarı Mp3
Saat